Azərbaycan.media xəbər verir ki, cəmiyyətdə sosial ədalət və qiymət artımı ilə bağlı müzakirələr səngimək bilmir. Bu dəfə diqqət çəkən məsələ isə qəbir yerlərinin qiymətidir.
Jurnalist Fəridə Aslanova sosial şəbəkə paylaşımında acı bir reallığa toxunaraq qeyd edir ki, bəzi qəbiristanlıqlarda bir qarış torpaq üçün tələb olunan məbləğ 4 min manata çatır. Onun sözlərinə görə, “bərkgedən” və daha çox tələbat olan ərazilərdə bu rəqəm 2-3 dəfə də arta bilir. Bu isə onsuz da ağır olan itki yükünün üzərinə əlavə maddi çətinlik gətirir.
Müəllif mövzuya ironik yanaşaraq bildirir ki, artıq insan bəzən ölməyə belə qorxur – səbəb isə geridə qalanlar üçün yaranan maddi yükdür. O, bu məqamda satirik ənənəsi ilə cəmiyyətin eybəcərliklərini göstərən Molla Nəsrəddin ruhunu xatırladır və acı gülüşün əslində düşündürücü tərəfinə diqqət çəkir.
Fəridə Aslanova fikirlərini sevimli şair Zəlimxan Yaqubun misraları ilə ifadə edir: