🌐 Keçmişin izi, gələcəyin sözü
Sabah havanın temperaturu 24 dərəcəyədək yüksələcək
Azərbaycan.media xəbər verir ki, fevralın 18-də ölkə ərazisində hava şəraitinin əsasən sabit və yağmursuz keçəcəyi, bəzi bölgələrdə isə temperaturun 24 dərəcəyədək artacağı gözlənilir. Bu barədə Milli Hidrometeorologiya Xidməti məlumat yayıb.
Bakı və Abşeron yarımadası
BakıAbşeron yarımadası ərazisində havanın dəyişkən buludlu olacağı, arabir tutulacağı, əsasən isə yağmursuz keçəcəyi proqnozlaşdırılır. Bəzi yerlərdə arabir duman müşahidə oluna bilər. Şimal-qərb küləyi əsəcək.
Havanın temperaturu gecə 5-8, gündüz isə 10-14 dərəcə isti olacaq. Atmosfer təzyiqinin 754 mm civə sütunundan 757 mm civə sütununadək yüksələcəyi, nisbi rütubətin isə 70-80 faiz təşkil edəcəyi bildirilir.
Rayonlarda hava
Ölkənin digər bölgələrində də əsasən yağmursuz hava şəraiti gözlənilir. Gecə və səhər saatlarında bəzi yerlərdə duman ola bilər. Qərb küləyi ayrı-ayrı ərazilərdə arabir güclənəcək.
Havanın temperaturu gecə 5-10, gündüz 19-24 dərəcə isti, dağlıq ərazilərdə isə gecə 3-8, gündüz 13-18 dərəcə isti olacaq.